מתכננת פיננסית מורשית   צור קשר 04-6366888

3 סודות השליטה בדמי ניהול
אוגוסט 2012

3 סודות השליטה בדמי הניהול
או: כיצד אגדיל מהר ובחינם את כמות הכסף שלי ?

אני מברכת אותך שבחרת להתארח באתר שלי, כאן אני ממוקדת לתת לך ערך-מוסף משמעותי ומיידי, והפעם: אני מזמינה אותך ללמוד את 3 סודות השליטה בדמי הניהול. מייד אגלה לך, כמו לכל לקוחותיי, את הסודות שיתנו לך שליטה מלאה בדמי הניהול, ויאפשרו לך מיידית להגדיל למכסימום את כמות הכסף שלך, וכל זאת –  בחינם !

ראשית חשוב לציין, שהמילים 'דמי-ניהול' עולות מידי פעם בחדשות – בעיתונות הכלכלית, בטלוויזיה ובשיח הפופולרי - והפכו לנושא החם ביותר בתחום ההשקעות הפנסיוניות שלנו, אבל רק אם נדע את 3 סודות השליטה בדמי הניהול נוכל לשפר בפועל את תוצאות השקעותינו הפנסיוניות, ולהגדיל בכך את כמות הכסף שלנו.

כידוע, כולנו מנצלים לפחות חלק מארבעת אפיקי ההשקעות הפנסיוניות הפתוחים בפנינו: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל וקרן השתלמות, ומשתדלים להפנות את כספינו לאפיק המתאים לנו ביותר, או לשלב בין מספר אפיקי חיסכון.
כדי לדעת אילו אפיקי חיסכון מתאימים לצרכים שלך, חשוב להכיר ולשלוט בארבעת המרכיבים המשפיעים ביותר על גובה החיסכון שנצבר, וכן על הקצבה העתידית החודשית שתשולם לך בעת פרישתך מהעבודה:
1. כיסויים ביטוחיים.
2. דמי הניהול.
3. תשואות.
4. מקדם המרה/קצבה.

לאחר הקדמה קצרה זו, והבהרת החשיבות של דמי הניהול, כאחד מארבעת המרכיבים המשפיעים ביותר על גובה החיסכון שנצבר עבורך, אגלה לך כעת את 3 סודות השליטה בדמי הניהול, לאחר מכן יהיו לך כל הכלים לשליטה מלאה בדמי הניהול שלך, ואפשרות מיידית להגדיל את כמות הכסף שלך באפיקי החיסכון הקיימים, וזאת כאמור מבלי להוציא אפילו לא שקל אחד !.

סוד מספר 1: דמי הניהול - מחיר קבוע ללא תלות בתוצאות.

הסבר:

  • את דמי הניהול אנחנו משלמים עבור ניהול הכסף שלנו באפיקי החיסכון הפנסיוני. זהו המחיר אותו גובות הקופות והקרנות אשר אליהן אנו מפקידים את כספי החיסכון שלנו.
  • תמורת השירות של ניהול הכסף שלנו, גובות הקופות והקרנות תשלום בלי קשר לרמת התוצאות שאנחנו מקבלים מהשירות, לכן זהו שירות שעולה לנו כסף בכל מקרה – גם אם התשואות טובות וגם אם הן פחות טובות. בדומה לתשלום הארנונה, שאנו משלמים לעירייה בלי קשר לאיכות השירות שאנחנו מקבלים כתושבים בעיר.
  • בדומה למס הארנונה, שאותו גובים ממך לפי גודל הדירה שלך, ולא לפי הרווח השנתי שלך, כך גם את דמי-הניהול גובים ממך לפי כמות הכסף שבחיסכון הפנסיוני שלך, ולא לפי התשואות השנתיות בשוק ההון. לכן, כמעט כל דמי הניהול הם מחיר קבוע.

לפיכך – כדאי למצוא באופן מושכל את אפיקי החיסכון האופטימאליים מבחינת דמי הניהול (כמו שאת מקום המגורים שלנו בחרנו לא רק היכן שהארנונה בו היא הזולה ביותר), ואף לשקול מעבר בין אפיקי חסכון שונים. בדרך כזו ניתן להגדיל מיידית למכסימום את כמות הכסף שלך, וכל זאת - בפגישה אישית איתי  - לקביעה כבר היום.

סוד מספר 2: דמי הניהול נוגסים בחלק ניכר מהחיסכון שלנו.

הסבר:

  • דמי הניהול נגבים כאחוז קבוע מתוך הצבירה, כלומר – מתוך כמות הכסף שאנו חוסכים בכל שנה, ולכן המחיר הקבוע שגובות הקרנות והקופות הולך וגדל, ככל שאנחנו חוסכים יותר כסף.
  • בנוסף, דמי הניהול השנתיים על הצבירה נגבים במצטבר על אותו הכסף שנה אחר שנה (בעמלה שנגבית באופן חודשי). משמעות הדבר – דמי הניהול במשך עשרות שנים עלולות לעלות לנו במחיר של עשרות אחוזים מהכסף שחסכנו.
  • ישנו הבדל גדול בדמי הניהול בין אפיקי החיסכון השונים – ובין הקרנות/הקופות השונות באותו אפיק חיסכון: קרן פנסיה (0.5%), ביטוח מנהלים (ממוצע - 1.2%). ובמסלול חיסכון טהור – (עד 2%), קופת גמל וקרן השתלמות (עד 2%), ולכן חיוני לבדוק כיצד להתאים מיידית את דמי הניהול של אפיקי החיסכון הקיימים, כדי להגדיל את כמות הכסף שלך, ולמנוע הפסד כספי מצטבר שלא לצורך.
  • בנוסף לכך – בחלק מאפיקי החיסכון הפנסיוני, אנחנו משלמים דמי-ניהול נוספים גם על כל הפקדה שוטפת (פרמיה) – קרן פנסיה (עד 6%) וביטוח מנהלים (עד 8%) כלומר אנחנו משלמים תשלום כפול על אותו כסף – פעם בזמן ההפקדה ואחר-כך שוב בכל שנה.

לפיכך – כדאי מאוד לפעול בצרכנות נבונה לגבי דמי הניהול שגובים ממך באפיקי החסכון הפנסיוני הקיימים שלך, ואף לשקול מעבר בין אפיקי חסכון שונים. בדיקה כזו ניתן לבצע בקלות בעזרתי, כפי שרבים מלקוחותיי עשו בשנה האחרונה, והם אף הורידו את דמי הניהול שלהם - בדרך כזו ניתן להגדיל מיידית למכסימום את כמות הכסף שלך, וכל זאת - בפגישה אישית איתי ללא תשלום - שניתן לקבוע כבר היום.

סוד מספר 3: כדאיות דמי הניהול מושפעת גם ממרכיב התשואות של אפיקי החיסכון.

הסבר:

  • כפי שהוסבר בפתיחה, דמי הניהול הם אחד מארבעת המרכיבים המשפיעים ביותר על גובה החיסכון שנצבר, וכן על הקצבה העתידית החודשית שתשולם לך בעת פרישתך מהעבודה, ולכן יש חשיבות גבוהה בהתאמת אפיקי החיסכון הקיימים.
  • לפי המסקנה משני הסודות הראשונים שגיליתי לך – כדאי להתאים את אפיקי החיסכון הקיימים בכדי להנמיך את דמי-הניהול למינימום האופטימאלי, גם אם לא המינימאלי. השיקול המרכזי הנוסף הוא גובה התשואה הצפויה של החסכון שלך.
  • מכאן ברור, שבדרך-כלל, אם התשואה הצפויה על החיסכון שלך גבוהה יותר, סביר להסכים על תשלום דמי ניהול קצת יותר גבוהים מאשר אם התשואה הצפויה נמוכה יותר. לכן, השיקול, הקובע בבחירת אפיקי החיסכון האפשריים, יהיה מורכב משיקול משולב של גובה דמי הניהול וגובה התשואה הצפויה (שיקולים נוספים הם גילך ומצבו של שוק ההון).

לפיכך – כדאי לשלב בין זיהוי הצרכים האישיים שלך לבין הכרה מקצועית עם אפיקי החיסכון הפנסיוני ועם מצבו העדכני של שוק ההון. לצורך כך, אשמח להעמיד לרשותך שוב את הידע המקצועי שלי כסוכנת פנסיונית בכירה בסוכנות מובילה בישראל, ואת הניסיון שצברתי במשך עשרות שנים כמנהלת השקעות בכירה בבנק הפועלים. על-סמך ההיכרות האישית הטובה שלנו נוכל להתאים את אפיקי החיסכון הקיימים שלך, ובדרך זו ניתן להגדיל מיידית למכסימום את כמות הכסף שלך, וכל זאת – בפגישה אישית איתי ללא תשלום וללא התחייבות מצידך - לקביעה כבר היום.

בונוס - תחזית לשנת 2013: בעוד כחצי שנה צפויים לרדת דמי הניהול במרבית אפיקי החיסכון הפנסיוני, בהתאם לתקנות שפרסם לאחרונה שר האוצר. לפיכך יש צורך לבחון את כל אפיקי החיסכון שלך, כדי להגדיל כבר כעת את כמות הכסף שלך למכסימום. לדוגמה: בעוד תקרת דמי הניהול בביטוח פנסיוני נקבעה בתקנות החדשות ל-1.1% (תעריף אשר כל לקוחותיי נהנים ממנו כבר כיום) - התקרה של דמי הניהול בקרנות השתלמות נקבעה ל- 2%, ולכן יש צורך לבחון את האפשרות להפחית את דמי-הניהול בקרנות ההשתלמות שלך. לכן אני מזמינה אותך לבצע בדיקה מקיפה של כל אפיקי החיסכון הפנסיוני שלך – בפגישה אישית איתי - לקביעה כבר היום.

מפת האתר     |      תנאי שימוש          © כל הזכויות שמורות ליעל לוי תכנון פנסיוני ופיננסי      |       אמנת השירות שלנו      |     04-6366888      |      צור קשר כעת
אלמנט בניית אתרים