מתכננת פיננסית מורשית   צור קשר 04-6366888

ניתוח השווקים בעולם - אוגוסט 2015
כל​לי:

הגורמים העיקריים לירידות במניות בבורסות בעולם בימים האחרונים מגוונות - בראשן ההאטה בסין, ולאחר מכן, הירידה במחיר הנפט, החשש למשבר בשווקים המתפתחים, ההכרזה על בחירות ביוון, העליה במתיחות בין קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית, ההשערה שהריבית בארה"ב תועלה בקרוב, ופקיעת האופציות על מדד ה- S&P.

המדינות המתפתחות:

ככלל, השווקים נמצאים כבר חודשים רבים בכיוון עליה. למעשה, מאז דצמבר 2014 לא נרשם תיקון של יותר מ-3%, תיקון שמתרחש באופן טבעי בשוקי המניות. עם-זאת, לא ידוע האם יש כאן הזדמנות של כניסה כיום, או שמדובר על תיקון חריף יותר שרק התחיל, ולכן מתחייבת זהירות מהעובדה שאין לאף אחד כדור בדולח לחיזוי ההתנהגות העתידית של שוק המניות.

יש לציין, שלפי נתוני ארגון ה- OECD, בעשרים השנים האחרונות הוכפל אחוז התוצר של המדינות המפותחות שמקורו במכירות למדינות המתפתחות, דבר המגביר את החשיפה של יפן, ארה"ב ואירופה להאטה במדינות המתפתחות.

סין:

הצמיחה הגבוהה איפיינה את סין בשנים האחרונות והיוותה למעשה את מנוע הצמיחה של הכלכלה העולמית, עם הפיכתה למעצמה הכלכלית מספר 2 בדרך לכיבוש הפיסגה העולמית. כאשר צמיחה זו מצטמצמת כיום, הדבר פוגע במנועי הצמיחה, וגורם גם לירידות החדות באירופה ובארה"ב בשבוע האחרון.

הציפיות להתערבות מצידו של הממשל הסיני הריכוזי כדי לייצב את התנודות החדות מקטינות בעיני המומחים את הסיכון הפיננסי, ולכן מעריכים כי ההאטה בסין תימשך גם בשנה הקרובה, אך לא תדרדר לכדי משבר.

השווקים המתעוררים:

ההאטה בסין, הירידה במחירי הסחורות הצפי להעלאת ריבית בארה"ב והמשך פיחות המטבע הסיני מגבירים את הסיכון שבהשקעה בשווקים המתעוררים, במיוחד שבחלק מהם קיימות בעיות גיאופוליטיות רגישות (רוסיה, ברזיל, קוריאה).

בנוסף, קיימת אומנם השפעה של משבר שעלול להתפתח בשווקים אלו על המשקים המפותחים, ובעיקר על ארה"ב. אך השפעה זו צפויה להיות נמוכה, בגלל שהחשיפה של הייצוא האמריקאי לשווקים אלו עדיין נמוכה כיום (כ-15%), והייצוא האמריקאי מהווה כ-13% בלבד מהתמ"ג.
הערה: האמור לעיל אינו מהווה משום המלצה ו/או ייעוץ כלשהו ואינו מהווה תחליף לתכנון / ייעוץ / שיווק פנסיוני, פיננסי, המתחשב בנתונים או בצרכים המיוחדים של כל אדם, ותכליתו לשמש כהבהרה והסברה בלבד.

מפת האתר     |      תנאי שימוש          © כל הזכויות שמורות ליעל לוי תכנון פנסיוני ופיננסי      |       אמנת השירות שלנו      |     04-6366888      |      צור קשר כעת
אלמנט בניית אתרים